Da li je moguće izvesti estetsku operaciju na prstima stopala, ispravljanje zgrčenog prsta ili skraćivanje prstiju? Ukoliko jeste bila bih vam zahvalna da me uputite kome se mogu obratiti!
    Hvala!

    Odgovoreno: 16. 06. 2009.
    • Poštovani, poštovana,
      u koliko se radi o deformitetima prstiju koji datiraju od najranijeg uzrasta, nema svrhe korigovati ih, jer je veoma teško a i bolno postići željeni estetski rezultat. Ove intervencije se izvode samo ako pomenuti deformiteti stvaraju funkcionalne ispade, tj. otežavaju ili onemogućavaju hod. Korekcija ovih deformiteta iz drugih razloga se ne savetuje.