Poštovani,
    Imam 46 godina i problem. Grudi opuštene i male. Da li postoji način uvećanja bez klasičnih hirurških rezova? Od nekoga sam čula dok sam radila na jednoj klinici da ima način koji se primenjuje nekako preko stomaka uvođenjem nekih cevčica i punjenjem, koliko je to tačno? Napominjem da sam alergična na neke supstance kao što su mater. od kojih je napravljen kondom, onda vaginalne tablete i filmovi za kontracep. itd. Da li bi postojala alergija i na sastav materije. kojim se uvećavaju grudi? U nadi da ćete mi odgovoriti.
    S poštovanjem Snežana

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Uvećanje grudi uvođenjem implantata endoskopom kroz rez kože u predelu pupka, mislim da niko u okruženju ne radi. Radi se, isključivo, klasično uvećanje dojki, implantatima punjenim silikonskim gelom i njihovim plasiranjem kroz kožne rezove u predelu areole, ispod dojke ili u pazuhu. Uvećanje dojki gore pomenutom tehnikom se radi u velikoj britaniji i nemačkoj, u pojedinim bolnicama. U koliko nemate dokazanu alergiju na silikon, nema nikakve prepreke za operaciju.