Poštovani,
    moj problem je višak kilograma koji nije prevelik (5-10) kg, ali koji mi smeta jer mi se masne naslage skupljaju najviše na grudima (što mi kao muškarcu ni malo ne prija). Redovno i raznovrsno vežbanje grudnih mišića već godinama nije donelo željene rezultate jer se naslage sala zadržavaju u mnogo većoj meri nego na stomaku. Postoji li ikakvo rešenje, makar i hirurško? I gde bih za ovaj problem mogao još konkretnije da se obratim?
    Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      vaš problem se može rešiti liposukcijom pektoralnih regija i uklanjanjem mlečne žlezde, u koliko za to postoji indikacija. Liposukcijom se uklanja masno tkivo u predelu grudi tako da se nakon intervencije mast više ne može deponovati u toj regiji. Za procenu veličine mlečne žlezde, potrebno je učiniti mamografiju ili ultrazvuk dojki. Od dodatnih pretraga porebno je odrediti nivoe estrogena, progesterona i testosterona u krvi. Ovu intervenciju možete obaviti u bilo kojoj bolnici za plastičnu hirurgiju.