Poštovani,
    od rođenja imam deformitet stopala. Na spoljnoj strani stopala imam takoreći grbu koja me ne boli i ne pravi mi problem pri hodu, trčanju. Jedino estetski izgleda jako ružno. Da li je moguće izvršiti zahvat kojim bi se to bar malo popravilo, jer mi jako smeta i vidljivo je.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovana,
      pre bilo kakvog konkretnog odgovora potrebno je učiniti prethodni pregled i pogledati rtg snimak stopala. U koliko je u pitanju tzv. egzostoza na kosti, ona se može jednostavno ukloniti, ali u principu ako ne daje nikakve siptome ne uklanja se. U koliko je u pitanju defrormitet - krivljenje kosti, procedura je daleko komplikovanija i zahtevala bi nošenje spoljnih fiksatora, ali je pitanje da li bi se tim iko bavio - kod nas, pošto je promena asimptomatska - nije praćena tegobama.
      Pozdrav.