Poštovani,
    Prilikom povrede došlo je do odsecanja dela prsta (jagodica i nokat), da li može da se rekonstruktivnom hirurgijom ili nekom drugom metodom taj deo prsta nadoknadi.
    Hvala.

    Odgovoreno: 04. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Rekonstrukcija tkiva jagodice prsta, pod uslovom da bude funkcionalna tj. postoji senzibilitet je izvodljiva ali u vreme primarne rekonstrukcije i pod uslovom da nastali defekt nije veliki. Sekundarne rekonstrukcije, pogotovu ako se radi o srednjem i domalom prstu se u glavnom ne rade. U svakom slučaju prethodni pregled bi bio neophodan pa da Vam se može reći nešto konkretnije.
      Pozdrav.