Poštovani,
    Nakon trudnoće i porođaja na koži trbuha nastale su strije u područjima ispod i iznad pupka a koža trbuha je ostala opuštena i smežurana. Zanima me da li se taj problem može uspešno rešiti putem hirurškog zahvata i ako može, koliko dugo traje postoperativni oporavak (s obzirom da imam dete od 14 meseci kome sam potrebna).
    Hvala unapred! S poštovanjem Milena Stamatović

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Draga milena,
      Vaš problem se može rešiti abdominoplastikom ("zatezanje" kože stomaka i plastika muskulature prednjeg trbušnog zida). Tokom ove operacije učini se liposukcija prednjeg i bočnih trbušnih zidova, plastika muskulature prednjeg trbušnog zida i uklanjanje viška kože sa prednjih i bočnih trbušnih zidova. Nakon operacije nosite kompresivni pojas tokom četiri nedelje, a fizičke napore treba izbegavati tokom desetak dana. Za sve to vreme možete obavljati uobičajene aktivnosti u kući ili na poslu. Pozdrav