Poštovani doktori
    Imam 50 godina. Na grudnom košu između dojki mi se pojavio čvorić veličine lešnika. Kada sam ga masirao diklofenak mašću, tokom noći čvorić mi se uvećao i postao je veličine oraha. Čvorić je u sredini tvrd a okolo voden. Po prestanku mazanja čvorić je prestao da se povećava, i smanjio se na veličinu lešnika. Bolove nemam, osim nakon mazanja mašću dok je bilo uvećano imao sam oštre bolove u predelu grudi na mestu čvorića. Interesuje me Vaše mišljenje šta bi to moglo biti, i kome dalje da se javim radi detaljnijih analiza?
    Hvala u napred

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Dragi Zdravko,
      Promena na prednjem zidu grudnog koša je, najverovatnije, aterom tj. Cistično izmenjena lojna žlezda kože. U pitanju je potpuno bezopasna tvorevina, ali ju je potrebno hirurški ukloniti jer povremeno može dovesti do nastanka gnojnih infekcija kože. Nemojte je pritiskati ili mazati, već idite kod hirurga plastičara. Sem uobičajenog pregleda lekara, nisu potrebne nikakve posebne analize.
      Pozdrav.