Poštovani doktore,
    imala sam operaciju žlezde timus, i sada mi smeta ožiljak. Da li je moguće ukloniti ga, koliko košta takav zahvat? I postoji li neki gel ili krema kojom može vidljivost ožiljka da se ublaži?

    Odgovoreno: 11. 04. 2009.
    • Draga Jovana,
      Koža prednjeg zida grudnog koša je lokacija koja skoro uvek daje hipertrofičan ožiljak - iznad ravni okolne kože. Postojeći ožiljak bi trebalo hirurški ukloniti i potom nakon desetak dana početi sa ubrizgavanjem kortikosteroida u samu operativnu ranu, da bi se sprečilo stvaranje keloida. U mojoj bolnici, cena hirurškog uklanjanja ovakvog ožiljka je 250 eura. Injekcija depo preparata kortikosteroida je 1.000din. i obično je dovoljna jedna injekcija, eventualno dve (u razmaku od mesec dana).