Pre 6 meseci posekao sam tri prsta radeći na cirkularu. Srednji prst i palac su srasli i povratili funkcije, ali kažiprst ne. Kažiprst sam posekao u predelu gornjeg zgloba i samo se držao na malo kože. U bolnici u Kruševcu mi je ušiven prst i sada raste nokat, ali je kriv u predelu gornjeg zgloba, a iskrivljenost je usmerena prema unutrašnjosti šake. Obzirom da sam po profesiji policijski službenik i da sa takvim prstom ne mogu da radim, ovom prilikom pitam kakva je šansa da se to ispravi rekonstruktivnom hirurgijom, te da li je samo u pitanju tetiva ili nešto drugo?
    Hvala veliko, unapred

    Odgovoreno: 11. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Nokat je deformisan jer je traumatiziran nokatni matriks - koren nokta. Prst je deformisan u predelu distalnog zgloba jer je verovatno došlo do frakture u predelu samog zgloba. U koliko je prst funkcionalan i ima očuvan senzibilitet ne bi trebalo ništa raditi. U svakom slučaju, za definitivnu procenu morao bi se učiniti klinički pregled povređene šake, i na osnovu nalaza doneti odluku o eventualnom rekonstruktivnom zahvatu.