Poštovani dr,
    Imam problema sa pupkom. Počeo je pre 3 godine da curi iz njega neprijatan miris i da me boli. Od tada sam imala dve operacije, čistili su mi, posle operacije mi je dobro godinu dana i sve se ponovo vrati na staro. Rečeno mi je da imam neku cistu. Kako mi se ona stvorila? Jel ću imati problema da zatrudnim? Koji je Vaš savet? Šta bi bilo pametno da uradim?
    Unapred zahvalna, čekam odgovor

    Odgovoreno: 11. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Vi ste potpuno zdrava osoba i prisustvo takve ciste ne može da utiče na eventualnu trudnoću. Cistu treba hirurški ukloniti da bi se u buduće izbeglo stvaranje gnojnog zapaljenja iste. Za Vas u opšte nije bitno kako je ona nastala, bilo bi dobro da se ukloni i preveniraju se nova zapaljenja ciste.