Poštovani doktore,
    ide leto i razmišljam se da ugradim silikone u grudi. Ono što sam primetila u filmovima je da se na grudima pojavljuju kao neke grudvice i da se tačno vidi da je neko ugradio silikone. Da li je to tačno i da li će se nešto primećivati na mojim grudima kad podignem ruku?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 06. 04. 2009.
    • Draga Dragana,
      Neravnine, "falte", grudvice i sl. se mogu videti na koži dojki ako su implantati plasirani ispod žlezde. U koliko su implantati postavljeni ispod velikog grudnog mišića, verovatnoća nastanka pomenutih pojava je minimalna tj. statistički zanemarljiva. Kada se implanati plasiraju ispod mišića, pacijentkinja se mora strpeti 6-8 meseci, da bi se formirao definitivni estetski rezultat i nakon tog vremena dojke izgledaju potpuno prirodno.