Poštovani,
    imam 20 godina i 8 godina sam operisao nokte na oba nožna palca, na VMA-a. Nokat na levom palcu je prestao da raste, promenio je boju i sve više je počeo da se krivi u stranu što mi nekada stvara probleme pri nošenju obuće a i estetski uopšte ne izgleda normalno a kamoli lepo. Interesuje me da li nekom intervencijom ili tretmanom to može da se sredi, da li možda postoji neki implantant u vidu nokta koji može da se postavi prilikom otklanjanja ovog postojećeg nokta jer ovo estetski nikako ne izgleda privlačno, i da li je ponovna operacija jedino rešenje?
    Hvala Vam unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 03. 04. 2009.
    • Poštovani Dejane,
      Prilikom intervencije je, očigledno, oštećen koren nokta- matriks. Mogla bi se uraditi hirurška eksploracija i pri tom da se pokuša rekonstrukcija nokatnog matriksa ili da se pokuša transplantacija matriksa sa nekog drugog prsta. Ne postoji ni jedan drugi način rešavanja ovog problema sem hirurškog.