Poštovani,
    od rođenja imam određenu devijaciju na nosu - korijen dlaka. Do prije nekoliko godina to je bio samo estetski problem koji se lako rješavao (kraćenjem tih dlaka) međutim debljina dlaka (naravno sa mojim razvojem) se povećava. Vremenom je došlo i do zadebljanja kože. Ne tako rijetko mi te dlake urastaju i pojavljuje se crvenilo oko tog predjela na nosu. Bio sam kod privatnog doktora ovdje u Podgorici, i za te pare je bilo ko mogao da zaključi isto što i taj 'doktor'. U Beogradu sam prije 2 mjeseca potražio savjet, doktorica mi je rekla da je to 'fistula' (ako sam se dobro izrazio) i da se obratim maksilofacijalnom hirurgu. Ovo je vjerovatno rijedak problem, pa me interesuje, da li se rade takvi zahvati, gdje i kod koga, i koliko bi koštao takav zahvat?
    Unaprijed zahvalan na odgovoru.
    Veliki poz iz Podgorice

    Odgovoreno: 02. 04. 2009.
    • Postovani, Na osnovu svega iznetog nemogu zakljuciti na kom delu nosa (koren nosa, vrh) se nalazi fistula. Fistule se opisuju kao otvori na povrsini koze koji komuniciraju sa nekom telesnom dupljom ili supljinom. Fistule se resavaju iskljucivo hirurski. U koliko bi ste preciznije opisali promene na Vasem nosu dao bih Vam i precizniji odgovor. Pozdrav.