Moja ćerkica ima 7 meseci i od treće nedelje ima hemangiom na čelu koji postepeno raste i naduvava se. Da li je preporučljivo raditi lasersku intervenciju i u kom dobu? Koji je rizik ako se hemangiom ne odstrani?
    Hvala

    Odgovoreno: 02. 04. 2009.
    • Poštovana Olga,
      Pretpostavljam da se radi o kavernoznom hemangiomu, jer kažete da se "naduvava". U koliko sam u pravu, takve promene se ne mogu ukloniti laserom, već sklerozacijom ili podvezivanjem krvnih sudova koji "hrane" hemangiom. Pošto hemangiom raste, indikovana je takva intervencija bez obzira na uzrast. Hemangiomi, naročito kavernozni, mogu značajno porasti i stvoriti deformitete koje je kasnije skoro nemoguće rešiti