Ovo je moja dijagnoza kada sam se javila na ultrazvuk dojke: Na spoju gornjih kvadranata desne dojke površno vidljiva jasno ograničena ovalna promena lako nehomogenog sastava koja Ddg odgovara fibroadenomu. Nema patološke vaskularizacije. U DLK leve dojke cista dimenzija oko 6mm. U dojkama obostrano su prisutne fibroglandularne displatične promene. U pazušnim jamama se ne registruju patološki uvećani limfodonosi. Molim Vas zanima me Vaše mišljenje.
    Hvala

    Odgovoreno: 02. 04. 2009.
    • Poštovana Jovana,
      Očigledno je da je tkivo Vaših dojki izmenjeno po tipu fibrocistične displazije. Takvo stanje zahteva oprez i u koliko imate pozitivnu porodičnu anamnezu zahteva redovne kontrole u vidu ultrazvučnih i mamografskih pregleda dojki. Što se tiče postojećih promena, na osnovu UZ nalaza, radiolog bi Vas upozorio na neophodnost njihovog uklanjanja. Nastojte da ultrazvuk dojki rade radiolozi a ne, kao što se često dešava, ginekolozi ili internisti.