Stricu moje supruge je na osnovu pregleda i histopatoloskog nalaza dijagnosticiran metastasis melanoma malignum in lymphonoidi. Do sada su izvršene dve operacije, a sada treba da ide na treću. Obe operacije su izvršene u manje od 20 dana. Kakve su mu šanse i šta treba učiniti da di se oporavio?

    Odgovoreno: 02. 04. 2009.
    • Poštovani Danilo,
      Na žalost ne mogu Vas obradovati. Melanom je vrlo agresivan tumor i u koliko postoje znaci širenja u regionalne limfne žlezde, to jasno ukazuje na napredovanje bolesti. U terapiji melanoma, pored hirurgije postoji i tzv. adjuvantna terapija. Učinci adjuvantne terapije zavise od patohistološkog nalaza, životne dobi i mnogo drugih faktora i u glavnom su individualni, ali sve u svemu, melanom je dijagnoza sa lošom prognozom.