Poštovani doktore,
    imam rak dojke, operisana i odstranjena dojka, primila sam 8 hemioterapije, zakazana mi je za 3.4.2009 nova terapija sa Herceptinom. Histopatoloshki naod 1-1 Imunohistohemiskata analiza: HER2/NEU 3+ membranska ekspresija ER - PR. Molim Vas što jednostavnije da mi objasnite šta znače ova slova i brojke, pošto mi moja doktorka ništa ne objašnjava. Kaže da ona zna šta treba dalje.
    Unapred vam zahvaljujem i čekam Vaš odgovor

    Odgovoreno: 02. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Na ćelijama tumora dojke postoje tzv. receptori za koje se vezuju molekuli hormona ili faktora rasta i na taj način dovode do rasta tumora. Vaš nalaz ukazuje da na ćelijama postoji veći broj receptora za Humani Epitelni faktor Rasta (HER). Herceptin je lek koji sadrži antitela koja se vezuju za navedene receptore i blokiraju ih. Oko ovih stvari nemojte "lomiti" glavu, koleginica Vam je sasvim dobronamerno rekla da zna šta radi. Poštujte savete svog lekara.