Poštovani,
    Molim Vas da mi, ako možete, objasnite celu proceduru - kome se prvo treba obratiti, šta je sve potrebno nabaviti od dokumenata (uputi, mišljenje lekara specijaliste, u kojim slučajevima rade takav zahvat...) i slično za operaciju zatezanja kože stomaka. Naime, živim u Šapcu i ne znam da li Opšta bolnica Šabac radi takve operacije i koja je procedura i koliko bi takva eventualna operacija koštala. Zaista bi mi puno značilo da dobijem bilo kakav odgovor na ovo pitanje jer do sada iz bolnice nisam saznala niti dobila bilo kakvu povratnu informaciju. Višak kože na stomaku se pojavio posle 2 trudnoće, od poslednje je prošlo 10 godina, a ja inače imam 33 godine. Nisam gojazna, visoka sam 165 cm, imam oko 68 kg. U zadnjih par godina stomak (koji izgleda kao da sam 5 mesec trudnoće i zbog koga nosim u donjem delu konfekcijski broj 40 ili 42, a u gornjem normalan 38) mi stvara probleme sa donjim delom kičme. Posao koji obavljam zahteva 8 sati sedenja što još više opterećuje moju kičmu. Izvinjavam se na opširnosti pitanja, ali smatram da u mojim godinama ne bih smela da dozvolim sebi ovakav izgled niti probleme sa kičmom.
    Unapred zahvalna na odgovoru u nadi da ćete me posavetovati i naći rešenje za moj problem.
    Veiki pozdrav!

    Odgovoreno: 30. 03. 2009.
    • Intervencija koja je Vama potrebna spada u red estetskih procedura i može je obaviti kvalifikovani hirurg plastičar. Ovakve vrste intervencija se plaćaju kako u državnim tako i u privatnim ustanovama. Naziv intervencije je dermolipektomija i najbolje je da pronađete hirurga plastičara koji če Vam pojasiti sve vezano za operaciju.
      Pozdrav
      Georgijev dr Igor