1. Opekotina koja ne zarasta

    Pitanje broj: #137144

    28 jula 2014. Prilikom operacije uklještenih kila na crevima aparat u sali je pao na mene i zahvatio mi plamen desnu stranu stomaka dok sam bila pod anestezijom. Već deseti mesec idem na previjanje u plastičnu hirurgiju u Čačku. Ispočetka su mi stavljali mast, kako su mi rekli sa srebrnim sulfatima, pa jod i dosta nekih sprejeva. Par puta sam izvršila analizu, , nemam bakterija na rani. Nemam šećer, nemam problema sa pritiskom. . Imam 55 godina. . Samo što počne da zarasta rana do sledećeg previjanja opet krvi, sluzi i dr. Ispocetka je rana bila duboka, ali površinski sad ne može zarasti Ne znam više šta ću od bola, oslabila sam 20 kilograma za kratko vreme. Šta mi vi preporučujete da mi stavljaju doktori i da li možete da mi kažete zašto rana još nije zarasla a prošlo je 10 meseci?

    Odgovoreno: 11. 05. 2015.

    • Vi sada imate hroničnu ranu i to se mora operisati da bi se problem završio. Operacija se radi u anesteziji tako da vas to ne bi bolelo. Nema velikog značaja koju bakteriju imate urani, svaka rana ima neku bakteriju. Rane se ne mogu rešiti antibioticima i kremama, nekada se moraju i operisati. Vi ste imali opekotinu trećeg stepena i to se uvek završi operacijom.

Komentari na pitanje: #137144

    • Poštovanje, Pre 20 dana sam se opekla na vrelu supu. U pitanju je zglob i gornji deo noge. Dobila sam i neke dve bakterije, pa mi je doktor prepisao gentokulin kapi da se stavljaju na ranu. Imam još uvek bolove, pa tako da ne mogu da se krećem. Deluje da rana slabo zarasta. Koliko su bakterije opasne i da li će pomoći ove kapi? Niko ne zna da mi kaže koliko ću dugo nositi zavoje i kad ću stati na nogu.