Imam sina starog godinu dana rodjenog bez formirane desne sake sa pet zametka prstiju, kosti nisu formirane, dobio je dijagnozu aplasio digitorum manus dex. Redovno je kontrolisan od strane fizijatra sa vezbama i aplikacijom toplote parafinom, misljenje fizijatra je da su pokreti u fizioloskom obimu i da koristi desnu ruku. Naredna kontrola je kod dr. Zamklara u tirsovoj za dva meseca, mene licno zanima sta se kod njega konkretno moze uraditi, dali postoji mogucnost rekonstrukcije makar sake i ako postoji kakva je uspesnost toga i gde se to moze uraditi. U nadi da cete mi odgovoriti unapred sam vam zahvalna.

    Odgovoreno: 22. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Šaka je najsavršeniji deo tela. Deo šake se može rekonstrisati ali cela šaka nikako. Znam da je lakše savetovati nego biti u situaciji u kojoj ste vi ali prihvatite moj savet kao posvećen i objektivan. Ako dete koristi šaku - to je velika stvar. Treba da budete zadovoljni sa tim. Možete mi posalti slike da bih vam dala detaljniji odgovor. Na pregledu kod prof. Zamaklara treba da pitate isto pitanje koje ste ovde postavili jer je profesor najbolje upućen u stanje vašeg deteta. Ako želite još jedno mišljenje, ja vam savetujem da dete pogleda i dr. Radoje simić koji radi na institutu za majku i dete na novom beogradu. Veoma je dobar hirurg i veoma objektivan.