Postovani, operisala sam usi pre dve godine, ali bezuspesno. Interesuje me kakvo je stanje u nisu, da li moze tamo da se uradi operacija besplatno?

    Odgovoreno: 22. 04. 2012.
    • Poštovana,
      Mislim da nigde više ne moše da se radi estetska operacija o trošku fonda za zdravstveno osiguranje. Propisana su stroga pravila, estetske operacije rade državne klinike za plastičnu hirurgiju ali uz obaveznu primenu cenovnika. Pacijent plaća cenu operacije i plus troškove boravka u bolnici. Kad je operacija ušiju u pitanju to je obično jedan bolnički dan. Po izlasku iz bolnice, dobija račun i otpusnu listu. Nekada je na osnovu mišljenja psihijatra, da osoba ima kompleks od svog estetskog nedostatka (veliki nos, klempave, prominentne uši) , mogla da se radi operacija o trošku fonda, sada više ne.