Doktore, imam mladez iznad pupka, mladez je iznad ravni koze. Tamno braon je boje, i velicine 3-4mm. Nemma ga od rodjenja, pojavio se kada sam imala 8 ili 9 godina. Sada imam 16. Mladez je isti kao sto je i bio, nema promena ni na njemu ni oko njega, nisam ga nikada povredjivala. Jedino sto sam danas primetila je malo perutanje na njemu. Da li je ovo opasno? Ne boli me i ne pece, nema krvi. Hvala!!! Pozz

    Odgovoreno: 19. 04. 2012.

Komentari na pitanje: #86757

    • Prim. dr sci. med. Vesna Rakić 21. 07. 2012.

      Takva pojava na mladežu, sama po sebi, ne znači ništa loše. Ipak, osobe koje imaju svetlu put, veliki broj mladeža (preko 30) ili imaju mladeže koji se menjaju, treba da odu na detaljan pregled kod dermatologa. Dermatolog će na tom pregledu proceniti o kakvim se promenama radi, da li je potrebno neki mladež hirurški ukloniti i koliko često treba obavljati dermatološke kontrole.

    • Isto to sam danas i ja primjetila. Madež se nalazi na istom tom mjestu. Tjekom tuširanja se znaju pojaviti neke bijele točkice. Zanima me da li je to opasno i što to znači? Hvala!