Poštovani, imam 25godina. Na nogama, na ledjnoj strani iza kolena imam jako vidljive vene. Nemam problema sa oticanjem noga, niti sa bolovima, ali mi ovo pretstavlja estetski problem i plašim se da ce s godinama postajati sve vidljivije, naročito posle eventualne trudnoće. Niko u mojoj porodici ne pati od proširenih vena, mama ima nešto uobičajno vidljive vene za svoje godine. Da li postoji način da ove vene učinim manje vidljivim i da spriječim širenje? Da li za to postoji rešenje samo laserskom operacijom ili postoji neka ne hirurška metoda, u vidu nekih krema, gelova ili nešto slično? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 22. 04. 2012.

Komentari na pitanje: #82917

    • I ja imam isti problem kao ti, s tim sto ja imam 13 godina! Pre par meseci su mi se pojavile vene iza kolena i jedna na listu i jako mi smetaju pogotovo leti kada treba da obucem suknju. Moja mama takodje ima vene pa sam ja mozda nasledila. Pocela sam da koristim Venogel pa cu da vidim al pomaze nesto.