Poshtovanje. Ja prje godinu i pol dana imala sam nesrecen slucaj izgorila sam obe dvje noge sa vrelom vodom tako da u te zone gdje sam imala rane pojavio se keloid lekari u cirihu iz univerzitet spital dali sumi "kompres hoze" to su kao vid hulahopke sa silikonom jako tesne koi moram da nosim godinu dana 24 h non stop kao bi taj keloid nestao a ja sam trazila plasticnu operaciu ali oni kazu da operacija je posljedno resenje i intervencija. Molim vas recitemi jel mogu da uradim operaciu u beograd i dali mogu da rjeshim na naj bolji nacin i koliko bi me to kostalo od prilike i dali treba dvje operacije ili vishe odgovor poshalite na moj email molim vas i hvalla

    Odgovoreno: 22. 04. 2012.
    • Poštovana,
      Opekotine su veoma teške povrede koje prvo donose opasnost po život a zatim ružne ožiljke. Treba da verujete doktorima iz univerzitetske bolnice u cirihu. Najvažnije i najefikasnije je koristiti tu kompresivnu terapiju. Sve drugo su samo reklame. Kompresiju treba primenjivati najmanje godinu dana od dana povrede. Verujem da je to naporno i teško. Smisao te terapije je da ožiljci budu mekani, da ne bole i da ne svrbe. Niko ne kaže da mogu da nestanu od te terapije. Pored kompresivne terapije, može se koristiti lokalno ubrizgavanje preparata koji deluju na isti način, u smislu smanjenja tvrdoće ožiljaka, smanjenja bola i svraba. I još nesto, to nisu keloidni ožiljci, to su hipertrofični ožiljci jer se keloidni nikada ne javljaju na nogama. Operacija ima smisla ako želite da rešite problem na jednom manjem delu noge, u suprotnom - jedne ožiljke ćete zameniti drugim ožiljcima. Pošaljite mi slike na mejl: rakicdrvesna@gmail. Com