Postovanje. Situacija je sledeca imam 24 godine i iz novog sada sam. Naime od rodjenja na licu imam oziljak od hemangioma. Po prici roditelja (posto sam tada bio mali i ne secam se) . Kada sam bio beba (manje od 1 godine moje starosti) taj hemangiom mi je i krvario, i neko vreme nakon toga bio je i nesto kao rana. Kada se situacija smirila. Taj oziljak je gubio na crvenilu i vrlo brzo je primio boju koze koju ima i sada. Ostao je samo jedan manji nabor velicine mozda 3x4cm pored usne. Oziljak nije narocito ruzan i ne pravi mi neke narocite probleme u zivotu, normalno se druzim i imao sam devojke naravno. Ali bih ipak zeleo da vidim da li bi to mogao uciniti jos manje vidljivim ili ga potpuno ukloniti. Pored toga zanima me i koje su metode najpouzdanije? Koje se mogu vrsiti u novom sadu? Koliko takvi tretmani kostaju? Koji metod je najuspesniji? Da li je potrebna hiruska intervencija ili je moguce i laserom ili nekim drugim postupkom? Koliko traju ti tretmani i iz koliko puta se rade? Ne pusim, zaista retko pijem alkohol (tek poneki vikend kada izadjem) , koliko mi je poznato ni ja ni moji roditelji nemaju nikakave bolesti. Rekreativno se bavim i sportom. Nadam se da cete ubrzo odgovoriti. Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 22. 04. 2012.
    • Poštovani,
      To ste lepo rekli, ". . . Učiniti ožiljak manje vidljivim. Preporučujem da se javite prof. Zlati janjić, koja radi u kliničkom centru u novom sadu. Ožiljak treba da se koriguje hirurški, pri čemu hirurg ima zadatak da ožiljak učini manjim a da hemangim ostane "miran", da nema krvarenja i deformacije.