Moja sestrica koja ima dve godine, ima povredu palca na levoj ruci. Isecen joj je prst do polovine nokta zapravo doktori kazu da je osato samo koren nokta, stoga me interesuje kada bi ona najranije mogla da izvrsi plasticnu operaciju? Da li treba cekati da dete prestane sa rastom ili ne?

    Odgovoreno: 22. 04. 2012.
    • Poštovana,
      Trebala bi sačeka da prođe pubertet, da prst dostigne dimenzije kao kod odrasle osobe. Osim toga, operacija u smislu rekonstrukcije vrha prsta može biti veoma zahtevna i podrazumeva imobilizaciju od najmanje dve nedelje što malo dete teško može da toleriše. To bi bilo mučenje za dete, sada kada ona nije motivisana za rekonstrukciju.