Imam keloid na levom ramenu dimenzija 4 x 4 cm u duzini i sirini. Pre 8. Godina mi je opsti hirurg to odstranio (isekao i zasio) , posle nekog vremena se keloid ponovo pojavio. Zanima me da li postoji neki metod lecenja i da li se operacijom moye nesto uraditi da se on vise ne pojavljuje?

    Odgovoreno: 25. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Keloid je poznat po tome što se ponavlja. Kod vas se poajvio na tipičnom mestu. Dale najčešće se poavljuje u predelu vrata, ramena i dekoltea. Plastičari znaju da je osim operacije potrebno nakon operacije ubrizgavanje leka koji neće dozvoliti da se keloid ponovo pojavi. Neke mazalice ili oblozi poreko keloida nisu efikasni. Puno se reklamiraju, mogu biti efikasni ali ne za keloide.