Postovani, 5. Decembra sam povredio cmc zglob desne sake na utakmici prilikom udara donjim delom sake, bio sam na fizikalnim terapijama ali se stanje veoma malo popravilo, pregledan sam od strane platsicnog hirurga i dijagnoza je sledeca: subluxatio art. Cmc pollicis dex. Am ii, otok i palpabilno bolna osetljivost u predelu tenera desne sake, pokreti u cmc zglobu palca desne sake bolni i nesto redukovani, indikovano operativno lecenje i prijem zakazan tek za 30. Maj. Postoji li neka mogucnost fiksacije zgloba nekim od pomagala, ortoza itd, koja bi mi do tad omogucila da igram rukomet i obavljam posao, inace sam profesor fizickog vaspitanja. Unapred hvala na odgovoru i bilo kakvom predlogu za brze resavanje problema.

    Odgovoreno: 25. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Zao mi je što moj odgovor stiže kasno. Nadam se da ste problem već uveliko rešili. Šaka je najvaćniji deo ruke, sklona je povredama, oporavak je dug i težak. Svakako je potrebna pošteda od teškog posla. Fiksacija zgloba je važna da povreda ne bude vremenom još veća. To ne znači da možete sve slobodno da radite.