Postovani, htela bih da uklonim jedan mladez sa lica, pored nosa, iz estetskih razloga, pa zanima koliko je to bezbedno i hoce li ostati oziljak? Gde bih to mogla da obavim? Cini mi se da raste i da postaje ispupceniji, pa bih da ga uklonim pre nego sto postane gore. Hvala!

    Odgovoreno: 26. 04. 2012.
    • Poštovana,
      Svaki mladež koji se nalazi na delu tela li lica gde bi operacija bila delikatna - treba pregledati dermoskopom i onda odlučiti da li je uopšte potrebna operacija. Pored mladeža postoje i druge promene na koži koje su braon boje i podsećaju na mladež a nisu mladež i ne bi morale da se operišu. Operacija mladeža većeg od 5mm uvek zahteva rekonstrukciju lokalnim režnjem. To ne ostavlja upadljiv ožiljak ako vas operiše plastičar.