Imam problem i molila bih vas za pomoc. Prilikom jedne nezgode, zadobila sam povredu glave u predelu slepoocnice, gde mi je izvrsena operacija. Na tom mestu mi je ostala rupa u lobanji (fali komad kosti) pa bi zelela da otklonim taj nedostatak. Raspitivala sam se kod nekih lekara i tebala bi vaditi kost iz kuka kako bi mogli da mi izvrse operaciju glave i otklone problem. I koliko je vremena potrbno za takav zahtev do krajnjeg ishoda? Pa me zanima koliko bi morala da platim takvu operaciju s tim da nisam zdravstveno osigurna? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 27. 04. 2012.
    • Poštovana,
      Takva rekonstrukcija se može obaviti i uz upotrebu sintetičke kosti. Za pripremu je potrebno 7 dana, dok obavite osnovne analize i pregled kardiologa. Može se čak uraditi i u lokalnoj anesteziji što bi pojeftinilo operaciju a vas rešilo rizika od opšte anestezije. Operacija bi koštala oko 800 evra plus sintetički materijal palacos.