Ovakav problem imam na obadvije noge "spojeni prsti" kao na slici interesuje me sve o hirurskom zahvatu za ovaj problem (koliko dugo traje, koliko oporavak traje, da li je neophodno ostati u bolnici, da li je komplikovan, itd.) unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 27. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Problem koji imate se jednostavno rešava, gledano iz ugla hirurga plastičara. Nakon razdvajanja prstiju, potrebo je rekonstruisati defekt. Operacija se može uraditi i u lokalnoj anesteziji. Ostaje se bolnici jedan dan. Mirovanje nekoliko dana posle operacije pri čemu vam treba stalna pomoć druge osobe jer ne smete potpuno samostalno da se oslonite na noge prvih pet dana.