Imam pectus carinatum. Desna strana mi je izbocena dok je ljeva strana normalna. Imao sam bronhitis, kao mali sam dosta kasljao. Pokusavao sam to plivanjem rjesit, a poslije i teretanom, ali nisam uspio. Moze li se to operirati? Koliko to kosta, gdje se to moze obaviti, koliko treba vremena da se oporavis, i ima li posljedica? Bio bi zahvalan kad bi dobio odgovor. Hvala

    Odgovoreno: 27. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Dobro je da ste pokušali da korigujete problem plivanjem i vežbanjem. Ipak, deo problema je ostao. Operacija je jednostavna, treba ugraditi za to namenjen silikonski implantat. Oporavak je do sedam dana posle čega se možete vratiti svojim redovnim obavezama. Od težih poslova i vežbanja se treba uzdržavati do 4 nedelje. Operacija košta oko 1500 eura, plus implantat. Možete mi poslati slike i zakazati pregled na mejl: rakicdrvesna@gmail. Com