Poštovani, imam 35 godina i fibroadenome u obe dojke nekoliko njih. Problem zvanično postoji već 17 godina. Išla sam na pregled u onkološki institut u bg i tamo mi je savetovano da se vade, ali za sada samo njih dva. Za ostale mi je rečeno da bi se vadili kasnije. Budući da oni nisu male veličine; interesuje me da li ja imam pravo na besplatnu ugradnju implanatata i da se svi ti tumori odstrane? Unapred zahvalna slađana iz beograda

    Odgovoreno: 27. 04. 2012.
    • Poštovana,
      Prema pravilima, rekonstrukciju dojke je moguće obaviti samo kod žena koje operišu karcinom dojke. U čašem slučaju, čak i ako se uklone svi fibromi koje imate, moguće je obaviti rekonstrukciju samim tkivom dojke, s tim što to mora da uradi hirurg plastičar a ne hirurg onkolog. Slike mi možete poslati na mejl: rakicdrvesna@gmail. Com