Postovanje dr. Mene interesuje sledece> cerka mi ima dg labium leporinum q36, ima nesto manje od 6meseci starosti. Dal mi mozete reci kad je najpovoljnije vreme da se uradi operacija posto je rec samo o rascepu usne, dakle spoljno i nema veze sa nepcem? Dal se operacija radi samo jednom i koliko treba da se oporavi i otprilike taj tok operacije malo poblize, dal je to komplikovano i ima posledice. Uplasena sam naravno. . Pa ukoliko bi mi mogli reci nesto o tome. . .

    Odgovoreno: 03. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Kod beba koje imaju rascep nepca, operacija mora da se obavi u prvim mesecima života da bi beba mogla da sisa. Kod vaše bebe je situacija drugacija. Ipak, ne treba dugo čekati. Nema razloga da se plašite. Bebe veoma dobro podnose te operacije, kratko ostaju u bolnici i imaju brz oporavak. Ja vam preporučujem da se javite nekome od hirurga plastičara na institutu za majku i dete ukoliko ste sa teritorije beograda. Oni to veoma lepo rade.