Zanima me koliko je bolno ugradjivanje implntanata u grudi, i posle kog vremena se oni moraju menjati i da li se uopste moraju menjati? Zanima me i koje su moguce komplikacije? Hvala

    Odgovoreno: 03. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Operacija se radi u opštoj anesteziji tako da ne boli. Posle operacije je dovoljno uzeti lek protiv bolova jednom do dva puta a posle nekoliko dana se možete vratiti svojim redovnim aktivnostima. Implantati su trajni, ne moraju se nikada menjati osim ako se dogodi jaka reakcija odbacivanja silikona. Komplikacije su kao i kod drugih operacija: infekcija i krvarenje. Komplikacije se veoma retko javljaju a iako se pojave, budu blage i jednostavne za rešavanje. Kod mladih, zdravih ljudi, rizik je sveden na minimum. Bez obzira na godine, za svakog pacijenta je obavezna detaljna priprema kod kardiologa.