Postovani pre 9 meseci sam operisao ginekomastiju. Leva dojka je punktirana nekoliko puta posle operacije jer dren nije bio dobro namesten (greska hirurga) tu je ostao tvrd otok za koji je moj hirurg rekao da ce organizam apsorbovati za 6 meseci. Medjutim proslo je 9 meseci, a ja i dajle imam taj tvrd otok ispod leve dojke. Otok je potpuno bezbolan, ali je to sad estetski nejednako u odnosu na desnu koja je normalna. Molim vas za pomoc! Hvala unapred

    Odgovoreno: 05. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Normalna prateća pojava posle operacije grudi je pojava seroma. Serom se može punktirati i do mesec dana posle operacije, to je individualno. Dren se vadi posle nekoliko dana, ne bi mogao stajati mesec dana tako da je punktiranje neophodno. To što je sada zaostalo - više nije serom, nije tečnost. To može biti "unutrašnji" ožiljak i neće nestati dok se ne izvadi hirurški. Takva intervencija može da se obavi u lokalnoj anesteziji. Predpostavljam da vam je doktor pre operacije rekao da jedna od komplikacija operacije može biti i asimetrija. Na sreću, to nije teško popraviti.