Postovani/a, zelela bih da uradim korekciju gornjih kapaka. Nosim sociva/naocare (+3, 5) i imala sam u detinjstvu tri operacije oka (strabizam) , te me interesuje da li je zbog ovih okolosti estetska intervecija moguca, odnosno da li moze imati i neke posledice.

    Odgovoreno: 05. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Korekcija gornjih kapaka ne može imati nikakav štetan efekat na vid, jedino može imati pozitivan efekat kad uklonimo višak kože koji pada preko trepavica gornjih kapaka. Estetska operacija kapaka podrazumeva operaciju kože i masnog tkiva koje kapke čini otečenim, strukture oka se tom prilikom ne diraju.