Dobar dan, posto od malih nogu imam govornu manu (mucanje) , u politici sam jos prilicno davno procitala tekst o dejstvu botulina na mucanje. Naime, da li mi mozete preporuciti kliniku u kojoj moze da mi se ubrizga botulin u svrhu privremenog otklanjanja govorne mane? Hvala

    Odgovoreno: 05. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Nemam informaciju da se to tako leči. Mislim da to nije logično. Mucanje nije problem sa mišićima koje koristimo u govoru, problem je u psihičkoj sveri. Postoji centar za razvojne poremećaje koji radi u beogradu. Mislim da bi u toj ustanovi mogli dobiti koristan tretman od strane psihologa i defektologa.