Postovani! Zanima me koja je najbolja metoda uklanjanja mladeza? Zbunjena sam jer sam zvala nekoliko privatnih klinika -jedni su za radiotalasno i nikako ne preporucuju lasersku metodu. Druga klinka preporucuje lasersko odstranjivanje mladeza. Ja zaista ne znam kog dermatologa izabrati u beogradu i kojom metodom resiti problem. Imam dosta u ravni koze, jedan viseci i dosta ispupcenih. Zanima me vase misljenje? Sa poštovanjem jelena. P

    Odgovoreno: 08. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Najbolja metoda može biti bilo koja ukoliko se mladež posle operacije pošalje na patohistološku analizu. Ukoliko se mladež samo "oljušti" sa kože a deo ostane u dubini (što obično bude kad se radi radiotalasima) - takav mladež ne može da se pošalje na ph analizu. Mislim da je neophodno prvo uraditi temeljit dermoskopski pregled kod dermatologa koji će ukazati na to koji su mladeži "sumnjivi" i koje treba hirurški ukloniti. Sa tim nalazom treba posetiti hirurga plastičara koji će vam ukloniti sve mladeže za koje postoji indikacija i poslati ih na ph analizu.