Postovani, imam sina 3god. , koji je rodjen bez oba grudna misica sa desne strane, prisutna mu je hipoplazija ruke u celini, posebno podlaktice i sake i inkompletnom sindaktilijom od 2. Do 5. Prsta. Saka je od rodjenja vidljivo manja pa ne ocekujemo da ce ikad biti kao i leva, ali cini nam se da ona uopste ne raste. Zanima me da li ce se stanje promeniti nakon hirurskih zahvata, da li ce slobodnije rasti ili ce mu sakica zauvek ostati tako mala. Svaki savet i iskustvo su mi dobrodosli jer internet ne obiluje nekim informacijama u vezi ove malformacije. Unapred zahvalna mama gorica

    Odgovoreno: 18. 05. 2012.
    • Prim. dr sci. med. Vesna Rakić 26. 07. 2012.

      Poštovana, žao mi je što odgovor nije stigao na vreme. Razumem da vas zanima sve o problemu koje vase dete ima. Ipak, kako je operacija urađena na vma i kažete da ste veoma zadovoljni stručnim radom hirurga koji su ga operisali, nema razloga da tražite drugo mišljenje.

    • Nisam mislila da je internet pouzdan nacin za trazenje informacija u vezi te oblasti, zanimalo me samo da li znate, na osnovu vasih dosadasnjih iskustava sa ovim problemom, kako sve to izgleda kasnije kada dete odraste jer uopste nije cest slucaj i ne znam nikoga ko ima tu vrstu malformacije. Dosad su na vma od strane jako strucnih i dobrih ljudi odradjene tri intervencije, i to zasad izgleda ok. Poruku sam poslala pre par godina cini mi se kad uopste nisam znala kako ce to da izgleda, odgovor sam videla tek sad, a glavno je proslo. . . Hvala