U šestoj godini života na palcu desne ruke mi je ostao trn (od šperpoloče) ispod nokta. Delimično su mi ga izvadili, da bi za nedelju dana došlo do velike infekcije a kasnije i do velike povrede korena nokta kao i veliki deformitet. Navikla sam na deformitet, ali vremenom. (pošto nokatna ploča ima tri dela i različite nivoe a deo gde je bio trn je ulubljen, senzitivan sa tankim listajućim noktom) počeo je da bude jako osetljiv napr. Ako mi je vremenski ruka duže u vodi. I prilično, ono što je ostalo od nokta se za nekoliko godina povlači odnosno nestaje. Mislim da mi se i palac deformiše. Deformitet je jako vidljiv i stvara mi neprijatnosti u svakodnevnom životu. Zanima me da li postoji rekonstrukcija nokatne ploče, ako postoj, kakvi su načini i gde se obavljaja. Iz ns sam. Hvala.

    Odgovoreno: 11. 05. 2015.

Komentari na pitanje: #137048

    • Čekam skoro 30 godina da nešto napreduje, pa da imam nokat bar 5 dana. Nisam još srela kozmetičarku koja je imala hrabrosti da stavlja tipse ili izliva nokat na skoro živo meso. I koji kozmetičar to radi?