Poštovani, prije manje od mjesec dana, tacnije. 2. Marta ove godine, ujeo me za lice porodični, kućni pas, koji je redovono vakcinisan. Istog dana odvezena sam u bolnicu gdje je maksiofacijalni doktor zašio rane, bilo je oko 30 šavova. Ujedi su raspoređeni iznad lijevog oka, sa strane istog, blizu kapka, ispod oka, i na gornjoj usni sa desne strane lica, gdje je rez pocinjao od korjena nosa a zavrsava u unutrasnjosti usne, iznad desni. U prilogu šaljem fotografijeu usne. Naime, pitanje koje želim da postavim, jeste kada bih mogla da radim korekcije i koje bi to metode bile koje su najpovoljnije za ovakve ožiljke. Ako mi možete navesti njihovu cijenu, bila bih zahvalna. Najviše me ometa tvrdoća tkiva u usni koje se smanjuje ali jako polako, i otežava mi govor i žvakanje. Osim poteškoća, veliki je i estetski problem koji predstavljaju ožiljci. Inace, linija usne je dobro spojena. Na samom mesu usne ima zadebljanje koje se dosta vidi pod odredjenim uglom svjetlosti, pa me zanima kojom metodom bi se to moglo izravnati.

    Odgovoreno: 11. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Treba da budete strpljivi i da sačekate da ožiljak postane bled i mekan. Za to vreme treba da koristite terapiju za ožiljke i puder za kamuflažu. Mislim da bi na tom mestu najviše odgovarao silikonski gel sve jedno koji je proizvođač. To treba koristiti od 6 meseci do godinu dana. Dermatix je gel na našem tržištu koji se koristi. Kad nemate gel, onda masirajte usnu, to takođe pomaže da ožiljak bude manje izražen. Tek kad prođe godinu dana, sme da se razmišlja o korekciji ožiljk.