Imala sam laparoskopiju pre mesec dana, vadjena mi je cista sa jajnika. Pupak mi izgleda deformisano, znam da je proslo samo mesec dana, ali pupak mi je tri puta manji nego sto je bio, izgleda kao da se spojio, zatvorio po sredini. Pupak mi je inace bio uzan i duzi, nije bio okrugao nego vise elipsast, ali pravilnog oblika, jednak sa jedne i druge strane. Imala sam otok sa desne strane nakon operacije, i kao da su se spojile desna i leva strana po sredini. Sada gore imam "pupak" pa deo koji je srastao, i dole skroz malu rupicu za koju mislim da je kraj pupka. (za koju iz nekog razloga svi tvrde da je rez, ali izgleda bas kao presavijen kraj pupka, a ne kao ostatak rezova na stomaku) uopste mi se ne vidi cvoric koji sam imala, tj koji svi imamo u pupku. On je prekriven tom kozicom na sredini. Jos jedan razlog zbog kog mislim da se bas to desilo je sto mi je ostao zaboravljen konac, koji su mi skinuli dve nedelje nakon skidanja ostalih konaca, taj konac se nije video ni na prvom prrevijanju, vec je bio prekriven kozicom. Vec je bio unutra, tako da nije ni cudo sto ga sestra nije videla kad je skidala ostale konce. Doktori sada tvrde da je to to, da je pupak u redu, ali to su mi tvrdili i pre skidanja zaostalog konca, nakon sto sam nedelju dana jurila doktore po bolnici da pogledaju sta nije u redu. Tako da na njih vise ne mogu da se oslonim, jednostavno im ne verujem, da sam ih slusala i otisla kuci, da nisam bila uporna u objasnjavanju da nesto nije u redu sa pupkom, verovatno bi uskoro pocelo i da gnoji. Evo saljem vam slike, nisam sigurna koliko cete uspeti da vidite sa njih, posto jos uvek imam krasticu od skidanja tog zaboravljenog konca, a ispod te krastice je ta mala rupica "tj kraj mog pupka". Vidite da je sve "ukrivo" sto se moze lako zakljuciti na osnovu rupice od pirsinga iznad pupka, koja je bila na sredini naravno: ) moze li se to nekako popraviti i koja je cena takve operacije. I gde se takva operacija moze uraditi? Malo sam gledala na internetu i nigde nisam nasla "korekciju pupka" kao nesto sto se nudi zasebno, vec samo kao deo sredjivanja stomaka nakon porodjaja. Meni deluje kao da treba taj deo na sredini da se isece i da se otvori leva i desna strana, da bi tek tada pupak dosao na svoje. Ali to meni tako deluje, vi verovatno znate bolje: ) pozdrav i nadam se vasem brzom odgovoru!: )

    Odgovoreno: 12. 05. 2015.

Komentari na pitanje: #135383

    • Postovanje.Operisana sam laparaskopski 1. septembra. Hidrosalpings. Imam problema sa pupkom i granulom koji je operisan mesec ipo dana posle. Otvaran mi je pupak ponovo. Sada opet imam jake bolove u pupku i ima nesto velicine nokta sa gornje strane pupka, unutra na koncu. Kada legnem na desnu stranu mnogo boli,pece,bode.