Pitanje za dr. Rakić. Imam 25 godina. Sa 15, 5 godina sam rodila ćerku, a sa 22 sina. Posle prvog porođaja urađena mi je incizija dojki, pa sina nisam uopšte dojila. Od grudi su mi ostale samo bradavice. Mlada sam, imam kompleks zbog toga. Da li mogu da ugradim imaplante? Nebi ništa napadno, samo jaku dvojku koju sam i pre svega ovoga imala. Koliko traje oporavak, ja sam potpuno zdrava žena? Gde je najbolje da uradim tu vrstu operacije (pošto sam iz niša) i koliko bi me to koštalo? Hvala unapred, veliki pozdrav, cenim vašu profesionalnost.

    Odgovoreno: 22. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Oprostite što toliko kasnim sa odgovorom. Nema nikakve prepreke da rešite svoj problem. Veličina proteza zavisi od toga koliko vam je širok grudni koš odnosno koliki je promer baze dojke. Svakako, prema vašoj građi i vašoj želji treba odabrati implante. Što se tiče kuće gde ćete obaviti tu operaciju, to od vas zavisi. Možete u državnim ustanovama a možete i u privatnim bolnicama. Cene možete saznati preko telefona. Privatno je nešto skuplje ali je konfor veći. Odlučite se za doktora koji vam uliva poverenje, manje je značajno kako se zove bolnica. Oporavak je nekoliko dana. Ne možete ići na posao 5 dana sigurno a posle toga, narednih 15 dana možete raditi lakše poslove. Teže fizičke poslove ili vežbanje ne možete upražnjavati mesec dana.