Postovana doktorka, vec 9 godina pokusavam da izlecim fleku na obrazu i nikako ne uspevam, tj vidim neka veoma mala poboljsanja, ali to je neprimetno. Koristila sam neostratine kreme, a sada koristim iklen melano expert, ali jos ne vidim neke primetne rezultate. Bila sam kod doktora lalosevica koji mi je rekao da je to mladez, on je jedini koji mi je i rekao da je to mladez, svi ostali dokt. Misle da je fleka. . Da naglasim da meni to nije od rodjenja, vec posle jednog letovanja pre 9 godina mi se pojavila. . Jedna doktorka mi je rekla da je od neadekvatnih preparata za suncanje. Molim vase misljenje. Pozdrav

    Odgovoreno: 07. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Sa sigurnošću se može tvrditi da je mladež, odnosno nevus ako se uradi dermoskopija. Fleka može biti bilo šta i to nije stručan naziv. Ako je zaista mladež i ako je dobroćudne prirode, možete ga samo prekriti puderom, ne treba da se operiše, odnosno, svaka operacija bi dala lošiji estetski rezultat nego što sada imate. Ako je zaista promena od preparata za sunčanje, može se ukloniti jačim pilingom koje rade hirurzi plastičari.