Zdravo, želim da vas pitam ja imam urodjeni gigantski mladež 25x20 cm (jako veliki): ) i nalazi se na gluteusu. . . Nisam imala nikakve komplikacije do sada tj ni sada, ali me interesuje koliko se kreću operacije tog tipa. . . Hvala

    Odgovoreno: 07. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Vi imate pravo na operaciju o trošku fonda jer takav gigantski mladež može da se pretvori u melanom i zbog toga treba da ga kontrolišete dermoskopijom a i da operišete. Problem se operiše iz 2 do 3 akta. Mora da se ugradi ekspander kako bi se dobila dovoljna površina kože. Taj ekspander se nosi najmanje mesec dana, potom se skida mladež i radi rekonstrukcija. Iza toga mora da ostane ožiljak. Dakle u estetskom smislu ništa naročito ne dobijate ali u zdravstvenom -da.