Poštovani, imam problem, molila bih vas za odgovor. Iako sam mlada, imam troje dece i ne planiram da rađam više. Želela bi da se podvrgnem zahvatu (operaciji) povećanja grudi implantima. Međutim, imam hronični hepatitis c koji je lečen adekvatnom terapijom. Krvna slika mi je u najboljem redu, kao i svi vitalni organi. Zanima me da li mogu sa svojom bolešću da se podvrgnem takvoj operaciji i da li će me prihvatiti kao takvog pacijenta ili ću biti odbijena? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Vaš internista ili infektolog koji vas leči može da da mišljenje u kojoj meri bi opšta anestezija imala loš uticaj na vašu jetru i takođe da li uopšte imate virus c u krvi. Naravno, dozvola za operaciju vam treba i od strane kardiologa. Hirurg nema razloga da odbije takvu operaciju ako to vaše zdravlje dozvoljava. Istina, kod osoba koje imaju hepatitis operacije se rade sporije, duže traju i veoma su naporne za celu ekipu jer se preduzimaju posebne mere zastite kako se nebi dogodilo slučajno povređivanje članova ekipe (slučajni ubod na instrumente) i prenošenje hepatitisa.