Operisala sam desnu saku 2011. God. I sad imam isti problem na toj saci, tacnije lekari tvrde da je upala tetiva i predlazu mi operaciju, a mene interesira dali ima ista drugo da bi izlecila tetive sa nekim preparatima i koliko je opasna ta operacija posto su mi ostecene i hrskavice na zglobovima. Unapred zahvalana na odgovoru

    Odgovoreno: 12. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Operacije tetiva su u najvećem broju slučajeva, teške, zahtevne, podrazumevaju veliki napor i od strane pacijenta i od strane lekara. Dobar rezultat se najčešće postiže prvom operacijom. Svaka sledeća operacija ima velike šanse da uslovi produženu rehabilitaciju i nepovoljan rezultat. Treba sa svojim hirurgom da razmotrite mogućnost bez operacije i sa operacijom. Pitanje je šta dobijate a šta gubite operacijom koju vam predlažu. Ako su šanse za poboljšanje iste kao i šanse za komplikacije - i sami možete da zaključite da li treba da se podvrgnete operaciji. Stanje vase ruke zna samo vas hirurg.