Poštovani, nakon treceg porodjaja pojavila mi se oko pupka udubljenje pri nekim pozicijama tela. Uglavnom kad napnem trbusne misice. Hirurg mi je rekao da je to diasasta rectia. . . . Ispravite me ako gresim jer nisam sigurna da sam pravilno napisala. Mene zanima da li u u klinici u zvecanskoj mogu da operisem istu sa mini abdominoplastiku ali sa uputom i da li neki deo pokriva zdravstveno osiguranje? Hvala najlepse

    Odgovoreno: 12. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Vi imate dijastazu ili razmicanje pravih trbušnih mišića. Primicanje mišića hirurškim putem se obično radi u toku dermolipektomije. U kcs se takva operacija tretira kao estetska jer ne postoje funkcionalne smetnje i plaća se na blagajni klinike, dakle ne ode na teret fonda i ne može se uraditi na uput.