Moj sin ima opekotinu od svoje 2 god. Na cijeloj lijevoj ruci. Do sada mu nije smetala, a sada malo pubertet, malo promjena skole (1 srednja) , novo drustvo, losi komentari, a za posledicu nece da nosi kratke rukave. Pa me interesuje kakve sve metode danas postoje i koja je najefikasnija? Sta nam vi predlazete? Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 22. 06. 2014.
    • Poštovana,
      Opekotine koje se dogode u ranom detinjstvu, uvek su praćene izraženim ožiljcima. Ukoliko su ožiljci crveni i ukoliko su na maloj površini, na njima se još može raditi u cilju lečenja. Ako su potpuno bledi i ako su na velikoj površini, obično nema izbora. Ne pomaže ni laser, ni neka druga metoda. Vaše dete je u pravu što neće da nosi kratke rukave jer zaista ima razlog. Verujem da ga deca zagledaju, pokazuju interesovanje za ožiljak, zadirkuju ga i to je za njega sve neprijatno. Inaće, problem sa ožiljcima nije u tome što imamo neki ožiljak već u tome što ga drugi vide. Za precizan odgovor u vezi terapije, pošaljite mi slike na mejl: rakicdrvesna@gmail. Com